Mam 20 lat a moje piersi są małe. Czy jest jakiś naturalny i bezpieczny sposób na powiększenie piersi? Co zrobić żeby piersi urosły, były większe? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Kształt i wielkość piersi zależą głównie od typu sylwetki i wagi ciała. Należy pamiętać, iż małe piersi nie oznaczają problemów z karmieniem, w czasie ciąży i w okresie laktacji, piersi powiększają się zupełnie niezależnie od swojej pierwotnej wielkości.

Mówiąc o powiększaniu piersi myśli się przede wszystkim o metodach chirurgicznych. Są to jedyne techniki o udowodnionej skuteczności, ale niestety nie pozbawione wad – związanych z kosztami, bólem oraz możliwymi powikłaniami.

Metody naturalne obejmują preparaty hormonalne (najczęściej pochodzenia roślinnego, tzw. fitohormony), dietę oraz ćwiczenia fizyczne.

Terapia fitohormonalna, szeroko reklamowana głównie w internecie, polega na przyjmowaniu tabletek zawierających roślinne substancje zbliżone do estrogenów. Wpływają one na powiększenie się piersi, niektóre zwiększają ich ukrwienie. Osiągnięty efekt jest zależny od indywidualnych właściwości organizmu i nie jest trwały.

Dieta na powiększenie biustu musi być bogata w tłuszcze i białko. Odpowiednie są ryby, orzechy, oliwa z oliwek. Warto uzupełnić dietę o składniki zawierające omówione wyżej fitohormony, np. soję, łubin, brokuły a nawet kapustę. Aby dieta taka nie powodowała ogólnego tycia, unikać należy spożywania węglowodanów.

Ćwiczenia fizyczne przede wszystkim służą powiększeniu się mięśni piersiowych większych i mniejszych, stanowiących „podstawę”, na której spoczywa pierś. Również masaż polepszający ukrwienie, ujędrniający tkanki budujące biust może powiększyć jego rozmiary. Ważne jest, aby pamiętać, iż zarówno ćwiczenia fizyczne, jak i masaż nie mogą sprawiać bólu i dyskomfortu